Berlin 2017 – Overview

Loni nás nezávislý, trendy veletrh městské cyklistiky Berlin Fahrradschau a atmosféra města okouzlili natolik, že jsme letos vyrazili znovu – ve větším počtu a na více dní.

Shrneme několik dobrých tipů, které by se mohly hodit: Cityhostel je super, v centru na Glinkastraße a za pár babek. Vjezd autem do centra je povolen pouze se zelenou plaketou (jde koupit v ČR) a parkovat se dá i před hostelem. Pokud pojedete do Berlína, vezměte si kola! Jo, dají se půjčit kolem dvanácti eur na den, ale vlastní stroj je vlastní stroj. My poskládali do kufru „fixky“ a „silnice“, na střechu druhého auta další čtyři kola a po krátkém skládání a servise na parkovišti před hostelem, vyrazili na noční jízdu Berlínem:

 

Výstava Berliner Fahrradschau je zaměřená na vyhledávání a prezentaci malých a začínajících značek v oblasti městské cyklistiky s přesahem do sportu. Organizátorům se daří udržet příjemnou formu festivalu, kdy malé výrobce neválcují mezinárodní značky s tradičními kolekcemi. Skvělou atmosféru výstavy určuje prostor bývalého nádraží, ze kterého na konci 19. století vyjížděly vlaky do Drážďan a zpět. Produktům a zajímavostem věnujeme další příspěvek.