Dílna

Kola většinou recyklujeme, zatím. Šroty, ke kterým mají majitelé vztah, lepší kousky ze sběrných dvorů i darovaná kola po úklidech sklepů a stodol. Vezeme se spolu s ostatními na cyklisticky laciném trendu „fixka, singl nebo torpédo“ kolech. Většina zadání se podobá: postavit jednoduché, podle individuálního vkusu barevné, podle finančních možností vybavené kolo. Většinou po nocích pomalu plníme jedno přání za druhým s cílem vrátit kola i jejich majitele do městského provozu.

Máme za sebou téměř rok učení, získávání zkušeností a marného hledání odhodlaného mechanika. Za tu dobu jsme změnili adresu dílny, doladili její vybavení, dokážeme udělat kompletní servis, recyklujeme kamarádům a jejich kamarádům kola. Pozvolna si začínáme hrát s tím, co nás dlouhou dobu hodně láká, vlastní stavba kol.

Emoce z dílny:

Vlad: pravděpodobně tím, že bylo s úplňkem a hvězdami spojené, děje se vše s naprostou samozřejmostí. Začínají objevovat zajímaví lidé, každý je úplně jiný, ale všichni máme jedno společné: touhu sbírat Malé kousky svobody.
Kuba: a bude spojovat různé lidi, z různých subkultur, z různých prostředí, za jedním ušlechtilým účelem- být Recyklo. A to vše s otevřenou myslí a bez předsudků, bez zbytečné nenávisti, bez strachu. Dokud víme, co nechceme, máme šanci mít to, co chceme.