Forest race / v lese / na kole / v noci /

Na takový noční, orientační závod potřebujeme promo video. Co nejvíc vystrašit případné zájemce o účast, oddělit zrno od plev, srdcaře od kecálků. Dan, mistr převleků a střihu obětoval dvě noci a promo video nemá chybu:

SORTE ØYNE – Start závodu

Ti, kteří ten večer dorazili do kavárny v centru, nevěděli o tom, co je čeká, vlastně vůbec nic. Předem dostali jen informaci, že kolem 18:00 hodin bude závod odstartován. Registrací do závodu byla objednávka hrnku s kakaem, ke kterému každý dostal mapu a návod:

„Křížky v mapě, boží muka na polích, kříže v lesích. Příroda nehostinná v temnu a nepříznivém počasí, naprosto opravdová. Příroda, ve kterou můžeš věřit.

Pohodlně se posaď a začni vychutnávat kakao, nápoj, který na jeden večer změní tvé vnímání světa kolem. Přijel/a jsi na lesní závod, ale teď ještě chvilku vychutnej pohodlí kavárny. Možná tím, jak tu posedáváme často, přestáváme si pohodu uvědomovat. Vlak (Os 8153) ti odjíždí z nádraží až v 18:21. Z kavárny vyjeď v čas, musíš si koupit lístek a poměrně drahou službu Českých drah, která se jmenuje přeprava jízdních kol. Oba lístky si kup do zastávky Hradce u Vrábče Bude dobře, když kolo vyloží ve stejný moment jako tebe. Ve vlaku naplno využij možnost poznat všechny, kteří dnes mají stejný cíl. Možná se bude jejich případná pomoc venku hodit. Dobře nastuduj přiloženou mapu. V mapě jsou 2 kolečka a 6 křížků – místa dnešního závodu. Kroužky jsem označil „start“ a „cíl“. Rovnou z vlaku pojeď na vrchol Švehlany 520 m. n. m. nevede tam žádná značená cesta, ale pokud pojedeš – půjdeš stále vzhůru, na vrcholu uvidíš oheň. Chlápek, který přikládá, ti řekne další informace, aby ses mohl/a vydat hledat další křížky v mapě. Cíl závodu, také označen kroužkem je ve vesnici Vrábče zastávka, v ulici U Rybníka – najdeš velký, rozestavený dům s pěti vikýři. Sem se musíš dostat nejpozději ve 21:00.“

Cíl u švece Klimeše

Na trať vyrazilo osm chlapců a dívka – hrdinové večera. K ohništi na vrchu kopce přijeli všichni pohromadě, do připravených batohů sbalili šest svíček a krabičku zápalek. U označených míst v mapě musí zapálit svíčku, potom mohou jet do cíle. Někdo vyjíždí do tmy sám, někdo dává přednost spolupráci na cestě noční krajinou. Kamarád Honza připravil čaj s rumem a plán jít do hospody ve Vrábče Zastávka.

Cesta domů a další historky

Závod vyhrál Dan, ale vyhlášení a uznání jsme bojkotovali, jak je zvykem. Obdivuhodný výkon předvedl Martin Pavlík, přijel v křiváku a džínách na růžovém Rekole, na všechno ostatní se ho musíte zeptat sami.

15137472_1127949477253272_400466931313801547_o