Goldsprint

Na válcích se jezdí i závodí už hrozně dlouho, historie psaná pravděpodobně začátkem 19. století. Název Goldsprint společně s digitalizovanou podobou závodu, vymyslel nadšený cyklista Adrien Weber v roce 1999 překvapivě v Zurichu (závod pojmenoval stejně jako značku svého piva). Když budeme hledat dál, překvapení rychle zmizí, závod na cyklistických válcích byl představen jako součást programu Mistrovství světa messengerů a jako většina aktivit s bike messengery spojených, má i Goldsprint nejen sportovní, ale i sociální přesah.

Dva jezdci se posadí vedle sebe na pevně uchycená kola, šlapáním roztáčí válce pod zadním kolem. Čidla snímají otáčky a software se stará o přímý přenos rychlosti obou závodníků na promítaný ciferník. Kdo ujede nastavenou vzdálenost rychleji je vítěz. Jelikož celý závod probíhá na malém plácku, k vítězství závodníky ženou hlasitým povzbuzováním přátelé, fanoušci a často i náhodní kolemjdoucí.

Když Kuba na veletrhu někde ve Vídni zjistil, že jeho nohy dokáží šlapat tak vysokou frekvencí, že tomu sám nemůže věřit, že je neporazitelný přišel se skvělým nápadem. Goldsprint bychom si měli také postavit. Kol máme hodně, stačí vymyslet konstrukce, koupit a naprogramovat měřící zařízení, ukradnout software a pustit se do závodění. Představy o rychlé a poměrně jednoduché stavbě naprosto rozbila dlouhá a komplikovaná realizace. Nakonec vše dobře dopadlo, naše Goldsprinty fungují (stále vychytáváme drobné mouchy) a Kubu, ještě nikdo neporazil.

14188455_1060839980630889_8894358177442014121_o

Kdybyste měli zájem naší goldsprint atrakci využít i na vaší akci, napište, rádi přijedeme.