Koncert: Cars & Trains + Odeur de Violettes

Začátkem července zavolal Michal Grill (organizátor píseckého festivalu Cool v Plotě) s otázkou, zda nemáme chuť uspořádat další koncert, sólo projekt Cars and Trains, za kterým stojí Tom z Portlandu. Po několika dnech rozmýšlení souhlasíme a pouštíme se do realizace představy, která vyplynula z několika našich rozhovorů. Udělat koncert na zajímavém místě, přistoupit ke koncertu s určitou noblesou a informace o události vypustit do éteru dřív, než na poslední chvíli, jak bývá zvykem. Najít zajímavý prostor, kde by se dal v neděli večer pořádat koncert, není úplně snadný úkol, nakonec se podařilo domluvit s panem Karmáškem, který nám zapůjčí nádherné prostory Síně v tiskárně Karmášek. Máme zamluvený skvělý prostor, přijede zvukař s technikou, budeme stavět minibar. Večer musíme maximálně využít, zveme naší kamarádku Danielu alias Laví alias Odeur de Violettes, která nás potěší slibem, že zahraje.

Cars and Trains

Sólista Tom Filepp o sobě moc nemluví, ocenil veganskou večeři a několikrát nás odzbrojil vnitřním klidem a nehranou vděčností. Mimo projektu Cars & Trains pracuje na další hudbě s názvem True Deceiver, ukázku jste mohli také slyšet na koncertě. Svoji hudbu vnímá jako elektronický folk hraničící s experimentální hudbou. Po několika letech hraní a založení vlastního labelu Circle Into Square v roce 2008 vydává na nezávislém labelu Fake Four Inc. svoje první album Rusty String. Následuje celá řada dalších nahrávek, mezi kterými vynikají alba The Roots, The LeavesWe Are All Fire, Dust nebo aktuálně představované Secret worlds.

Odeur de Violettes

Sólistka Laví o sobě také moc nemluví, skromnost a učiněné dobro tahle slečna odrostlá na divokém punku. V roce 2010 vydala v domácích podmínkách nahraný debut KTHXBYE. O dva roky později následuje On Death and Dying nahrané v Low Resolution Studio nedaleko Jindřichova Hradce. Laví na bicí doprovází Cíkál a na basu Hromy v podstatě kolegové z domácí undergroundové scény. Mimo celé řady koncertů měla právě toto album možnost představit v pořadu Špína na radiu Wave.